Wydarzenia
Data opublikowania: 2015-11-16
Wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
W dniu 7 listopada 2015 r. dyrektor i pracownicy Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego zorganizowali wyjazd do Tatru Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl pt. „Kupiec wenecki” Williama Szekspira. Było to jedno z zadań zrealizowanych w ramach projektu pt. „Rozszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Celem projektu było ułatwienie dostępu mieszkańcom Gminy Sosnówka oraz gmin ościennych do dziedzictwa narodowego związanego z twórczością i życiem Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz organizacja wyjazdów do miejsc ważnych kulturowo.
W zupełnie bezpłatnym dla uczestników wyjeździe wzięła udział grupa 50 mieszkańców Gminy Sosnówka, którzy z uwagą i skupieniem obejrzeli komedię opartą na emocjonalno-finansowych perypetiach, w której miłość i nienawiść miesza się ze światem wielkich pieniędzy, skomplikowanych transakcji i prawnych sztuczek. Spektakl wzbudził wiele refleksji w gronie uczestników wyjazdu, wśród których dużą grupę stanowiły osoby, które pierwszy raz były w teatrze.

Noc Świętojańska u Kraszewskiego
22 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie zorganizowało Noc Świętojańską u Kraszewskiego, która odbyła się w zabytkowym parku przy romanowskim dworze. Józef Ignacy Kraszewski w swojej twórczości nawiązywał do tradycji Nocy Kupały. W najbardziej znanej powieści pt. Stara

Zaproszenie na Noc Świętojańską u Kraszewskiego
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Podsumowanie konkursu plastycznego "Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego"
Fotorelacja z Podsumowania Konkursu Plastycznego: "Dzieci ilustrują bajki J. I. Kraszewskiego", ktore odbyło się 6 czerwca 2025 r.

Podsumowanie konkursu plastycznego "Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego"
Dyrektor Muzeum informuje, że podsumowanie konkursu plastycznego "Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego" odbędzie się w dniu 6 czerwca 2025 roku o godzinie 10°° w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. W konkursie wzięło udział 120 uczestników. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu młodych

Relacja z Nocy Muzeów w Romanowie
https://bp24.pl/artykul/noc-muzeow-w-romanowie-n1602504

Noc Muzeów
17 maja 2025 r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyła się Noc Muzeów. Z tej okazji placówka przygotowała wyjątkowy program, na który złożyły się: wernisaż wystawy malarstwa Ewy Borowskiej Trawy oraz koncert muzyczny Radość najpiękniejszych dni w wykonaniu Alicji Karpiuk – śpiew i Marcina Obuchow

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - „Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego.”
Poniżej zamieszczamy protokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego - „Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego”.

